SundayAvenue

Live curious!

Wish for childish summer

Tokiu metu gulėčiau žolėje užvertus galvą. Naktimis skaičiuočiau krentančias žvaigždes, kurių būdavo pilnas dangus. Klausyčiau kaip čirškia svirpliai. Karstyčiausi po senąją kriaušę ir slėpčiau joje batus. Mirkčiau vandenyje kol susiraukšlėja oda. Neklausyčiau ir nesirengčiau šilčiau. Bijočiau vorų. Ieškočiau paslėptų saldainių. Auginčiau buožgalvius, na šiuo metu jau gerokai paaugusius varliūkščius. Ir sraiges. Slėpčiausi nuo bičių. Bėgiočiau basomis. Miegočiau ant girgždančios spyruoklinės lovos palėpėje. Padėčiau sukti medų ir ruošti korius. Bambėčiau ir nekiščiau nosies lauk, kai bitės spiečia. Sekiočiau iš paskos. Tikėčiau magiškais nosinės ir degtuko triukais. Eičiau parnešti dar šilto pieno. Grėbčiau ką tik nupjautą žolę. Džiovinčiau grybus ant krosnies. Skinčiau serbentus. Vaidinčiau raganą su šluota. Turėčiau jūrų kiaulytes. Jų vardai būtų Liucė ir Micė. Lankstyčiau įvairias figūras iš spalvotų vielučių. Senose knygose džiovinčiau lapus ir gėlių žiedus. Baloje kiekvieną vakarą plaučiau tik vieną koją. Kasdien valgyčiau rūgštynių sriubą ir trintas braškes su cukrumi.

Nieko nenorėčiau labiau, nei dar kartą patirti tokią vasarą, kokias prisimenu iš vaikystės. Tuomet laikas atrodė sustingęs, o dienos tęsdavosi amžius. Spalvos buvo tokios ryškios, kad net prisiminimuose jos neišblanksta.

Šiek tiek nostališka,

//G//

Advertisements

3 comments on “Wish for childish summer

 1. Egle
  August 15, 2011

  Man sis postas pats graziausias visame bloge 🙂 Gal todel kad labai labai man artimas.

  • sundayavenue
   August 16, 2011

   O artimas greičiausiai todėl, kad po tas pačias pievas (beveik) vaikystėj lakstėm 🙂

 2. Julius Cesnakauskas
  August 19, 2011

  O aš iš vaikystės pamenu kaip tempdavom valtį iki marių, kad galėtumėm pažvejoti, o tuomet tempdavom atgal, nes manėm, kad valtis (pirmoji, kurią kada nors turėjom) buvo tokia brangi ir ją reikia taip saugoti, kad tempdavom ją atgalios. Atstumas kaip žinia nemenkas..pamenu, kaip miegodavom ant šieno, kartu su visais voriukais, vabaliukais ir kitais gyvūnais..tiesa miegas būdavo pats saldžiausias, o žadintuvas labiausiai džiuginantis Kaaakariekūūū!!! Būtų labai smagu bent dalį šių džiaugsmų perkelti į šiuos laikus ir nuolat pro šalį bėgantį gyvenimą..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on August 14, 2011 by in Photography.
Advertisements

Blog Stats

 • 18,406 hits
%d bloggers like this: